Kripto paraların devri, 2020 yılında ilk sinyallerini verse de 2021 yılında resmi olarak başlamış olabilir. CNBC tarafından bugün aktarılan bir bilgiye göre, New Digital Investment Group oldukça önemli bir ortaklığa imza attı. NYDIG ile Fidelity Ulusal Bilgi Hizmetleri arasındaki ortaklık sayesinde ABD’deki bankaların da müşterilerine kripto para alım satım hizmeti sunabileceği belirtiliyor.

ABD’deki Bankalar, Kripto Para Devrimine Katılıyor

NYDIG bankacılık hizmetleri departmanı başkanı Patrick Sells, CNBC’ye verdiği demeçte birkaç bankanın şimdiden programa katılmayı kabul ettiğini ifade etti. Bunların çoğunun küçük bankalar ve finans kurumları olduğunu ifade eden Sells, büyük bankaların ise yavaş yavaş konuşmalara ve görüşmelere başladığını belirtti.

Sells, küçük bankalar yavaş yavaş katılmaya başladığında ise JPMorgan veya Bank of America gibi dev bankaların da katılmak için adım atabileceğini düşündüklerini vurguladı. Kurumların yanı sıra bireysel yatırımcılar arasında da ciddi bir kripto para çılgınlığı başladığını belirten Sells, bankaların bu devrimden geri kalmak istemeyeceğini de aktardı.

Robinhood gibi uygulamaların ve Coinbase gibi kripto para borsalarının etkisi oldukça fazla olsa da bankaların direkt olarak kripto para alım satımına destek vermesi her şeyi değiştirebilir. Kripto para birimlerinin ana akım kabule ulaşması belki de 2021 yılında bu adım ile gerçekleşebilir. Goldman Sachs ve Morgan Stanley’in ise şimdiden varlıklı müşterilerine kripto para alım satım hizmeti sunduğu biliniyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!
Önceki İçerikRipple (XRP) Fiyatı Toparlanmaya Başladı: XRP Teknik Analizi Ne Gösteriyor?
Sonraki İçerikAcemi Yatırımcılarla Profesyonellerin Hangi Kripto Paraları Aldığı Belli Oldu

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here