AnalizABD'de Kritik Veri Açıklandı! Bitcoin Tepki Verecek mi?

ABD’de Kritik Veri Açıklandı! Bitcoin Tepki Verecek mi?

Bitcoin için düşüş trendi sona erdi mi?

Takip et blank

Bugün itibariyle kripto para sektöründe kademeli bir şekilde yükselişlerin meydana geldiği görülebiliyor. Çok zor bir süreçten geçen Bitcoin ve altcoin‘ler her ne kadar halen toparlanamamış olsa da, direnişe devam ediyor.

Bugün itibariyle Bitcoin’in 15.500 dolar dip seviyesinden aldığı tepkinin ardından 16.700 dolara kadar yükselmeyi başarması büyük önem arz ediyor.

Geçtiğimiz dakikalarda ise ABD’de kritik bir veri daha açıklandı. ABD’de İşsizlik Haklarından Yararlanma başvuru verisi, FED‘in faiz artışlarını derinden etkilediği biliniyor.

Son paylaşılanlara göre, bu veri beklentilerin (225 bin) üzerinde 240 bin olarak açıklanmış durumda. İşsizliğin artması, FED’in yumuşamasının ilk sinyallerinden bir tanesini veriyor olabilir.

blank

Bitcoin’de (BTC) İlerleyen Saatlerde Ne Olabilir?

Lider kripto para birimi Bitcoin’e baktığımızda bugün yaşanan yükselişlerin ardından 4 saatlik grafik üzerindeki düşen trendini kırdığı görülebiliyor.

Zor bir süreçten geçen BTC, short squeeze ile birlikte tekrardan sektörün bir nebze de olsa toparlanmasını sağlamış durumda.

ABD cephesinden de olumlu haberlerin gelmesi, ilerleyen saatlerde BTC’de olan yükselişin hızlanmasını sağlayacak gibi gözüküyor.

Bu gece itibariyle TSİ 22.00’da FED son FOMC toplantısına dair tutanakları açıklayacak. Bu tutanaklar, Bitcoin’in volatil hareketler sergilemesini sağlayabilir.

Okurlarımızın kısa vade için Bitcoin’de 16.200 doları takip etmeleri gerekiyor. Bu seviyenin kaybedilmemesi, çok daha sert yükselişleri tetikleyebilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bir Balina, Bu Altcoin’i Bitcoin Borsası Binance’e Transfer Ediyor!

Kripto para sektöründeki zor günler devam ediyor. Piyasadaki kara bulutların halen dağılmaması, yatırımcıların ilgisini de düşürüyor. Son dönemde küçük yatırımcıların yanı sıra büyük yatırımcıların...

SON DAKİKA: Binance CEO’su CZ’den, SEC Duruşması ile İlgili Kritik Paylaşım!

Son saatlerde kripto para sektörünün ana gündem maddelerinden bir tanesinin Binance - SEC duruşması olduğu görülüyor. Geçtiğimiz dakikalarda Binance'in ABD kolu Binance US'a ilişkin...

SICAK GELİŞME: Bitcoin’de (BTC) Çok Yüksek CDD Verisi Geldi! Neler Olacak?

Kripto para sektöründe kritik saatler devam ediyor. Binance - SEC duruşması nedeniyle piyasada volatil hareketler meydana gelmekte. Büyük yatırımcılarda, son dakikalarda kritik hamleler yapmaya...

SON DAKİKA: SEC – Binance Davasından Önemli Bilgiler Geliyor!

Kripto para yatırımcıları bugün itibariyle gözlerini SEC - Binance davasına çevirmişti. Geçtiğimiz dakikalarda ise bu davaya ilişkin önemli bazı belgeler açıklandı. Binance US denetçisi, mührü...

Binance – SEC Duruşmasına Dakikalar Kala, Bitcoin’de (BTC) Ani Dump Yaşandı!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle yükselişlerin hakim olduğu gözlemlendi. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) gün içerisinde yukarı yönlü hareketler sergilemesi, haliyle diğer kripto...

Bitcoin’de (BTC) Bugün, Binance – SEC Davası Takip Edilecek! İşte Saati..

Kripto para sektöründe bugün özelinde yükselişlerin hakim olduğu görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) yeniden yukarı yönlü hareketler sergilemeye başlaması, tüm yatırımcıları yeniden...