Analiz ABD Karıştı, Bitcoin 37.000 Doları Aştı! - Bitcoin Fiyatı ABD'deki Gelişmelerden Nasıl...

ABD Karıştı, Bitcoin 37.000 Doları Aştı! – Bitcoin Fiyatı ABD’deki Gelişmelerden Nasıl Etkilenecek?

ABD'de yaşanan gelişmeler sonrasında Bitcoin fiyatı rekorunu 37.400 dolara yükselerek tazeledi.

Takip et blank

ABD, dün Türkiye saatiyle akşam saatlerinde ‘yangın yerine’ döndü. Amerikan yetkililer arka arkaya açıklamalar yaptılar ve ABD’nin müttefiki çok sayıda ülke ABD’de daha önce görülmemiş ölçekte olan ‘kalkışma‘ sonrası ABD Kongresi dahil birçok binaya sivil Amerikalılar girdi.

Bu olaylar sırasında bir kadının vurularak öldürüldüğü belirtilirken, eylemciler ABD Kongresi binasında eşyaları tahrip ettiler.

Dolar kuru TSI gece saatlerinde düşüşe geçerken, Bitcoin fiyatı ise tarihi rekorunu bir kez daha tazeledi. Washington’dan gelen son dakika haberleri sonrasında 37.000 dolar sınırını aşan Bitcoin fiyatı, 37.800 dolara yükselerek tarihinde gördüğü en yüksek seviyeye yükseldi.

Washington’da Durum Sakinleşti – Bitcoin’e Ne Olacak?

ABD tarihinin en kötü günleri arasına 6 Ocak tarihi bir gün olarak geçti. Washington dahil birçok eyalette güvenlik seviyesi en üst düzeye arttırılırken, AB’nin en güçlü iki üyesi konumunda kabul edilen Fransa ve Almanya’dan yapılan açıklamalarda “Demokrasiye yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz” açıklaması yapıldı.

Bu gelişmeler dışında, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve Başkan Trump’ın, ABD Başkanı Joe Biden’ın “derhal evlerine dönmesi çağrısında bulun” sözlerinden hemen sonra eylemcilere “derhal evinize dönün, huzur içerisinde evlerinize dönün” açıklaması kalkışmayı durdurdu.

Bitcoin tüm bunlar olup biterken gece geç saatlerde 37.800 dolara kadar ulaşırken, ardından 37.300 dolar sınırına kadar geriledi.

Bu gelişmelerden sonra çok sayıda yatırımcı “Bitcoin fiyatı bu gelişmelerden nasıl etkilenecek?” sorusunu merak etmeye ve bu sorunun yanıtını aramaya başladı.

Bitcoin Fiyatının Pozitif Durumunu Koruması Bekleniyor

Analistler, 35.000 dolar direncini kısa süre önce kıran Bitcoin’in ABD’de yaşanan kargaşa dışında zaten yükseliş eğiliminin olduğu bir dönemde olduğunu hatırlattı. ABD’li analistler, “Bitcoin fiyatı ABD’de görülen yeni kalkışma gelişmelerinden etkilenmiş olabilir, ancak bu tek neden değil, Bitcoin zaten yükseliş döneminde” açıklamasında bulundular.

Çok sayıda analist 40.000 dolar ve 42.000 dolar beklentisinin bulunduğu bu dönemde yatırımcıların satış yapmadığını belirterek “Bitcoin yatırımcıları satış yapmadığı ve yeni yatırımcı girişinde artış görüldüğü için piyasada rekor gelişmeleri görülmeye devam ediliyor. Yakın zamanda benzer gelişmeler görmeye devam edebiliriz” mesajını paylaştılar.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. ABD’de yaşanan gelişmeler ve açıklamalar güvenilir kaynaklardan doğrulanmıştır.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...

Analist, NFT’ler Sayesinde Rekor Kırmasını Beklediği Altcoini Açıkladı

NFT çılgınlığı son dönemde nispeten hız kesse de NFT'ler ile ilgili kripto para projeleri rekor kırmaya devam ediyor. Ünlü kripto para analisti Ben Armstrong...