AnalizABD Karıştı, Bitcoin 37.000 Doları Aştı! - Bitcoin Fiyatı ABD'deki Gelişmelerden Nasıl...

ABD Karıştı, Bitcoin 37.000 Doları Aştı! – Bitcoin Fiyatı ABD’deki Gelişmelerden Nasıl Etkilenecek?

ABD'de yaşanan gelişmeler sonrasında Bitcoin fiyatı rekorunu 37.400 dolara yükselerek tazeledi.

Takip et blank

ABD, dün Türkiye saatiyle akşam saatlerinde ‘yangın yerine’ döndü. Amerikan yetkililer arka arkaya açıklamalar yaptılar ve ABD’nin müttefiki çok sayıda ülke ABD’de daha önce görülmemiş ölçekte olan ‘kalkışma‘ sonrası ABD Kongresi dahil birçok binaya sivil Amerikalılar girdi.

Bu olaylar sırasında bir kadının vurularak öldürüldüğü belirtilirken, eylemciler ABD Kongresi binasında eşyaları tahrip ettiler.

Dolar kuru TSI gece saatlerinde düşüşe geçerken, Bitcoin fiyatı ise tarihi rekorunu bir kez daha tazeledi. Washington’dan gelen son dakika haberleri sonrasında 37.000 dolar sınırını aşan Bitcoin fiyatı, 37.800 dolara yükselerek tarihinde gördüğü en yüksek seviyeye yükseldi.

Washington’da Durum Sakinleşti – Bitcoin’e Ne Olacak?

ABD tarihinin en kötü günleri arasına 6 Ocak tarihi bir gün olarak geçti. Washington dahil birçok eyalette güvenlik seviyesi en üst düzeye arttırılırken, AB’nin en güçlü iki üyesi konumunda kabul edilen Fransa ve Almanya’dan yapılan açıklamalarda “Demokrasiye yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz” açıklaması yapıldı.

Bu gelişmeler dışında, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve Başkan Trump’ın, ABD Başkanı Joe Biden’ın “derhal evlerine dönmesi çağrısında bulun” sözlerinden hemen sonra eylemcilere “derhal evinize dönün, huzur içerisinde evlerinize dönün” açıklaması kalkışmayı durdurdu.

Bitcoin tüm bunlar olup biterken gece geç saatlerde 37.800 dolara kadar ulaşırken, ardından 37.300 dolar sınırına kadar geriledi.

Bu gelişmelerden sonra çok sayıda yatırımcı “Bitcoin fiyatı bu gelişmelerden nasıl etkilenecek?” sorusunu merak etmeye ve bu sorunun yanıtını aramaya başladı.

Bitcoin Fiyatının Pozitif Durumunu Koruması Bekleniyor

Analistler, 35.000 dolar direncini kısa süre önce kıran Bitcoin’in ABD’de yaşanan kargaşa dışında zaten yükseliş eğiliminin olduğu bir dönemde olduğunu hatırlattı. ABD’li analistler, “Bitcoin fiyatı ABD’de görülen yeni kalkışma gelişmelerinden etkilenmiş olabilir, ancak bu tek neden değil, Bitcoin zaten yükseliş döneminde” açıklamasında bulundular.

Çok sayıda analist 40.000 dolar ve 42.000 dolar beklentisinin bulunduğu bu dönemde yatırımcıların satış yapmadığını belirterek “Bitcoin yatırımcıları satış yapmadığı ve yeni yatırımcı girişinde artış görüldüğü için piyasada rekor gelişmeleri görülmeye devam ediliyor. Yakın zamanda benzer gelişmeler görmeye devam edebiliriz” mesajını paylaştılar.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. ABD’de yaşanan gelişmeler ve açıklamalar güvenilir kaynaklardan doğrulanmıştır.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...