Analiz ABD Karıştı, Bitcoin 37.000 Doları Aştı! - Bitcoin Fiyatı ABD'deki Gelişmelerden Nasıl...

ABD Karıştı, Bitcoin 37.000 Doları Aştı! – Bitcoin Fiyatı ABD’deki Gelişmelerden Nasıl Etkilenecek?

ABD'de yaşanan gelişmeler sonrasında Bitcoin fiyatı rekorunu 37.400 dolara yükselerek tazeledi.

Takip et blank

ABD, dün Türkiye saatiyle akşam saatlerinde ‘yangın yerine’ döndü. Amerikan yetkililer arka arkaya açıklamalar yaptılar ve ABD’nin müttefiki çok sayıda ülke ABD’de daha önce görülmemiş ölçekte olan ‘kalkışma‘ sonrası ABD Kongresi dahil birçok binaya sivil Amerikalılar girdi.

Bu olaylar sırasında bir kadının vurularak öldürüldüğü belirtilirken, eylemciler ABD Kongresi binasında eşyaları tahrip ettiler.

Dolar kuru TSI gece saatlerinde düşüşe geçerken, Bitcoin fiyatı ise tarihi rekorunu bir kez daha tazeledi. Washington’dan gelen son dakika haberleri sonrasında 37.000 dolar sınırını aşan Bitcoin fiyatı, 37.800 dolara yükselerek tarihinde gördüğü en yüksek seviyeye yükseldi.

Washington’da Durum Sakinleşti – Bitcoin’e Ne Olacak?

ABD tarihinin en kötü günleri arasına 6 Ocak tarihi bir gün olarak geçti. Washington dahil birçok eyalette güvenlik seviyesi en üst düzeye arttırılırken, AB’nin en güçlü iki üyesi konumunda kabul edilen Fransa ve Almanya’dan yapılan açıklamalarda “Demokrasiye yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz” açıklaması yapıldı.

Bu gelişmeler dışında, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve Başkan Trump’ın, ABD Başkanı Joe Biden’ın “derhal evlerine dönmesi çağrısında bulun” sözlerinden hemen sonra eylemcilere “derhal evinize dönün, huzur içerisinde evlerinize dönün” açıklaması kalkışmayı durdurdu.

Bitcoin tüm bunlar olup biterken gece geç saatlerde 37.800 dolara kadar ulaşırken, ardından 37.300 dolar sınırına kadar geriledi.

Bu gelişmelerden sonra çok sayıda yatırımcı “Bitcoin fiyatı bu gelişmelerden nasıl etkilenecek?” sorusunu merak etmeye ve bu sorunun yanıtını aramaya başladı.

Bitcoin Fiyatının Pozitif Durumunu Koruması Bekleniyor

Analistler, 35.000 dolar direncini kısa süre önce kıran Bitcoin’in ABD’de yaşanan kargaşa dışında zaten yükseliş eğiliminin olduğu bir dönemde olduğunu hatırlattı. ABD’li analistler, “Bitcoin fiyatı ABD’de görülen yeni kalkışma gelişmelerinden etkilenmiş olabilir, ancak bu tek neden değil, Bitcoin zaten yükseliş döneminde” açıklamasında bulundular.

Çok sayıda analist 40.000 dolar ve 42.000 dolar beklentisinin bulunduğu bu dönemde yatırımcıların satış yapmadığını belirterek “Bitcoin yatırımcıları satış yapmadığı ve yeni yatırımcı girişinde artış görüldüğü için piyasada rekor gelişmeleri görülmeye devam ediliyor. Yakın zamanda benzer gelişmeler görmeye devam edebiliriz” mesajını paylaştılar.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. ABD’de yaşanan gelişmeler ve açıklamalar güvenilir kaynaklardan doğrulanmıştır.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ONS Altın ve Gümüş İçin Dudak Uçuklatan Tahmin: 2021 Beklenen Yıl Olacak

Koronavirüs salgını ile 2020 yılında rekor tazeleyen altın ve gümüş, salgının seyrinin yavaşlaması ile beraber düzeltme yaşadı. ONS altın fiyatı 30 Kasım 2020 tarihinde...

Tahminleri Defalarca Kez Doğru Çıktı! “O” Konuştu: Ethereum Fiyatı Fırlayacak!

74.500'den daha fazla kişi tarafından takip edilen ve başta Bitcoin olmak üzere kripto paralarla ilgili daha önce 6 tahmini doğru çıkan tecrübeli kripto para...

Ethereum (ETH) Fiyatı Yeni Rekora mı Gidiyor? Uzmanların ETH Tahminleri İse Dudak Uçuklatıyor

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), sonunda beklenen 1.000 dolar seviyesini geride bıraktı. ETH/USD paritesi bu yazının kaleme...

İngiltere’nin Korkulan Kripto Para Yasağı Bugün Başlıyor

İngiltere'nin finansal regülatörü Mali Tutum Otoritesi'nin (FCA) kripto para türev ürün yasağı bugün resmen başladı. İngiltere içerisindeki bireysel kripto para yatırımcıları bu yasak ile...

“Ethereum Fiyatı Bu Seviyeyi Geçerse Büyük Yükseliş Olabilir”

Aayush Jindal isimli kripto para analistinin yeni Ethereum fiyatı açıklamasında önemli seviyeler yeniden gündem oldu. Jindal, Ethereum fiyatının kısa vadede 1.150 dolar seviyelerini gördüğünü...

Ethereum (ETH), Dünyanın En Değerli Varlıkları Arasına Girdi!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), yakın zamanda elde ettiği yükseliş ile adını sadece kripto para sektöründe değil,...