Ethereum (ETH)ABD, Ethereum (ETH) Tabanlı Bu Projeye Yaptırım Uygulayacak!

ABD, Ethereum (ETH) Tabanlı Bu Projeye Yaptırım Uygulayacak!

ABD'den kripto sektörü için kritik hamle.

Takip et blank

Kripto para sektörü yasa dışı faaliyetlere olanak sağlaması nedeniyle bugüne kadar birçok yaptırım ile karşı karşıya kalmıştı. Her ne kadar suç oranları fiat para birimlerinde çok daha yüksek olsa da, hükümetler kripto para projelerini hedef alıyor.

blank

ABD Hazine Bakanlığı geçtiğimiz saatlerde yeni bir duyuru yayınladı. “Ethereum mikseri” olarak tanımlanan Tornado Cash‘e yaptırım uygulayacak olan ABD, Tornado Cash’in kötü niyetli bir proje olduğunu aktarıyor.

Tornado Cash, Ethereum kullanıcılarının işlemleri gizlemelerini sağlayan popüler bir uygulamadır. Kullanıcıların varlıklarını Tornado Cash sayesinde aktarması, yapılan işlemlerin takip edilememesini sağlar.

blank

Bu takipsizlik ortamı nedeniyle ise birçok kötü niyetli işlemlerin Tornado Cash aracılığıyla yapıldığı tahmin ediliyor. Bu konu hakkında adımlar atan ABD, Tornado Cash’i yasakladı.

Birçok siber saldırı operasyonunda kullanıldığı tespit edilen Tornado Cash, devasa hırsızlıkların gerçekleşmesini sağladı.

ABD Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) ise ABD Hazine Bakanlığı ile birlikte bu yapılan siber saldırılar sonrası konuya el attığı ve bugün itibariyle kritik bir karar aldığı gözlenmekte.

ABD Terörizm ve Mali İstihbarat Hazine Müsteşarı Brian E. Nelson ise konu ile ilgili şu sözleri aktardı:

“ABD artık siber suçların gelirlerini aklayan sanal bir para birimi karıştırıcısı olan Tornado Cash’e yaptırım uyguluyor”

” abd Hazine bakanlığı, suçlulara yardım eden sanal para aklayan karıştırıcılar için  agresif önlemler almaya devam edecek.”

ABD vatandaşlarını korumaları gerektiğini vurgulayan Nelson, ABD Hazine Bakanlığının suçlulara yardım edenler için agresif önemler almaya devam edeceğini söylüyor.

*Gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...