AnalizABD Borsaları Açıldı, Bitcoin'de Hareketli Saatler!

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hareketli Saatler!

Bitcoin ile ABD borsaları korele hareket ediyor.

Takip et blank

Bitcoin ve kripto para birimleri bugün itibariyle yukarı yönlü hareket etmeye devam ediyor. Uzun bir süredir düşüş yaşayan BTC, son saatlerde ise toparlanmaya çalışmakta.

ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket ettiğini gördüğümüz Bitcoin, halen yükselişler anlamında beklentileri karşılayamamış durumda.

Bugün itibariyle 31.600 dolar seviyelerine kadar ulaşan BTC, bu seviyelerden sert bir reddedilme ile karşılaştığı dikkat çekti.

Reddedilmenin ardından 31.350 dolara düşüş yaşayan Bitcoin, her ne kadar ABD borsalarının pozitif açılmasının ardından yükseliş yaşamış olsa da, yine baskılandığı gözlenmekte.

Şuan itibariyle 2 seviye olan 31.500 – 31.350 dolar arasında akümüle olan Bitcoin, ilerleyen saatlerde ABD borsalarının yükselişlerine devam etmesi halinde yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştirebilir.

blank
Bitcoin’in 15 dakikalık grafik üzerindeki görünümü

ABD borsalarındaki yükselişin kısa sürmesi halinde ise lider kripto para biriminin de 31.350 dolar desteğini kaybettiği görülecektir.

Olası düşüş senaryosunda 30.600 dolar destek seviyesine kadar gerileyebilecek olan Bitcoin, yükselişlere başlaması halinde ise 32.400 dolar direnç seviyesine ulaşabilir.

Son saatlerde direnç seviyesinin üzerine birçok iğne atsa da, halen bu seviyede bulunan satıcı baskısını kıramamış durumda.

Alıcıların artık bu seviyelerde gücünü kaybettiği görülürken, okurlarımızın çok dikkatli bir şekilde yatırım yapmaları gerekmekte.

Okurlarımız, lider kripto para biriminin yapacağı kırılıma göre risklerini minimalize ederek stoplu bir şekilde yatırım yapabilirler.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

SICAK GELİŞME: Bitcoin Borsası Binance, Kritik Bir Altcoin Delist Kararı Aldı!

Kripto para sektöründe son günlerde daha çok ayıların hakim olduğu görülüyor. Geçtiğimiz dakikalarda ise dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, piyasada düşüşler...

Bitcoin’de (BTC) Gece Operasyonu! Neler Oldu?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 19 Mart tarihinden beri 28.600 - 28.800 dolar direncinin altında akümüle oluyor. Son dönemlerde daha çok düşüş yaşayan...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: Nisan Ayında Bu Altcoin’ler Sert Yükselebilir!

Bu ay itibariyle kripto para sektöründe her ne kadar sert yükselişler meydana gelmiş olsa da, halen beklenen altcoin rallisi başlamadı. Yatırımcıların beklediği altcoin rallisinin...

Bitcoin’de (BTC) Tarihi Bir Rekor! Neler Oluyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün gece aylık kapanışını gerçekleştirdi. Bu aylık kapanışı incelediğimizde beklentiler doğrultusunda direnç seviyesinin altında olduğu görüldü. Her ne...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu 8 Altcoin’e Müjde!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, piyasayı yönlendirmeye devam ediyor. Binance borsasının paylaştığı duyurular ve attığı adımlar ilgili altcoin'lerin...

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin: “Büyük Duyuru Geliyor”!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle kayda değer bir hareketliliğin olmadığı görülüyor. Hafta sonu özelinde daha çok yatay hareketler sergileyen kripto varlıklar, yatırımcıların piyasaya olan...