blank
Bitcoin (BTC)ABD Bitcoin'i Yasaklayacak Mı? En Yetkili İsim Konuştu

ABD Bitcoin’i Yasaklayacak Mı? En Yetkili İsim Konuştu

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, herkesin beklediği soruyu yanıtladı.

Takip et blank

Kripto para birimlerinin yasaklanması söz konusu olduğu zaman akla hiçbir zaman Afrika ülkeleri veya farklı kıtadan farklı ülkeler gelmez. Akla gelen ilk ülke her zaman ABD olmakta ve ABD’nin kripto para yasakları uygulayıp uygulamayacağı konusunda farklı görüşler ortaya atılmakta.

blank

ABD’de son günlerde bazı siyasilerin sunduğu taslak yasa tasarısında CBDC ile ilgili bazı kısıtlamalar istemeleri ve buna karşı bazı tepkilerin ortaya çıkması bu dönemde “kripto para birimleri yasaklanacak mı?” tartışmasını yeniden alevlendirdi.

Kimi yatırımcılar kripto para birimlerinin yasaklanıp yasaklanmayacağı hakkında olumlu düşündüğünü belirtti, kimi yatırımcılar ise kripto para birimlerinin yasaklanmasının önünde hiçbir engel olmayacağını düşündüklerini belirtti.

OCC’den Yasak Açıklaması

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, ABD’nin kripto para birimlerini yasaklamak gibi bir isteğinin bulunmadığını, tam tersine kripto para birimlerini küresel finans ve bankacılık sistemi ile uyumlu hale getirmek için büyük çaba harcadığını açıkladı.

Başkan Brooks, kripto para birimleri ile ilgili sorunların çözülerek sisteme entegre edilmesi halinde herhangi bir yasak uygulamanın doğru olmayacağı gibi bu yönde herhangi bir isteklerinin de olmadığını belirtti.

Trump Sonrasında Kripto Paralarla İlgili İyi Haberler Artacak!

ABD Başkanı Donald Trump’ın görevinin bitmesinden ardından kripto para birimleri ile ilgili çok iyi haberler duyulacağını ancak bunların neler olduğunu açıklamayacak olduğunu belirten Brooks’un bu açıklamaları yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto para birimleri ile ilgili yasal düzenlemeler yapıp yapmayacağı sorusunu yeniden gündeme getirdi.

ABD Başkanı Trump, kripto para birimlerinin düzenlenmesi yönünde bazı adımlar atmış olsa da direkt olarak bu adımlar kripto paralarla ilgili değildi. Daha çok kripto para birimi türev borsalarına yönelik adımlardı ve yeterli olmadı.

Başkan Biden’ın döneminde ise kripto para birimlerinin düzenlenmesi yönünde beklentiler bu dönemde oldukça fazla arttı. Yatırımcılar, ABD’nin kripto paraları düzenlemesi durumunda sonucun çok iyi olabileceğini ve 20 bin dolar rekorunun üzerinde daha yüksek rekorlar kırılabileceğini düşünüyorlar.

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, ayrıca açıklamalarında kripto para birimi piyasası ile ilgili “orası tehlikeli bir dünya” açıklamasında bulundu. Brooks, açıklamasında “kimse iletim ve ödeme teknolojilerini yasaklamayacak! Kimse Bitcoin’i yasaklamayacak!” dedi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Dogecoin Katili Shiba Inu (SHIB), Bir Müjde Daha Verdi!

Dogecoin (DOGE) kopyası olarak piyasaya hızlı bir giriş yapan kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), resmen DOGE'dan daha hızlı ilerliyor. Kısa süre önce Coinbase kripto...

Türkiye’de İkinci Thodex Vakası! Bitrota 30.000 Kişiyi Dolandırdı!

Türkiye'de Thodex borsasının kepenk kapatarak milyar dolarlar ile kayıplara karışmasının ardından, yeni bir dolandırıcılık vakası yaşandığı tespit edildi. Bu defa dolandırıcılığın merkezinde yine bir...

Herkesin Peşinde Koştuğu Coinlist Listelemesi: UMEE, Ön Satışta!

CoinList yeni bir kripto paranın ön satışı için düğmeye basmış durumda. Bir çok yatırımcı CoinList'te ön satışa çıkmış kripto paraların 50 katı, 100 katı...

BENQI Finance (QI) Metaverse Katıldı, Fiyat Coştu!

Akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) blok zincirinde oluşturulan, merkezi olmayan likidite piyasası protokolü Benqı Finance (QI), resmi web sitesinden yaptığı açıklamada metaverse'ye katıldığını duyurdu. Açıklamanın...

Shiba Inu (SHIB) Kararı, Bu Şirkete Çok Pahalıya Mal Oldu!

ABD'nin en çok kullanılan hisse senedi alım satım platformlarından olan Robinhood, birçok kripto para yatırımcısını da artık ilgilendirmekte. Robinhood'un çok az sayıda kripto para listelemesi...

Cardano’dan (ADA) Yeni Rekor Geldi!

Ethereum (ETH) kurucu ortağı olmasına rağmen ayrılıp kendi projesini kurmaya karar veren Charles Hoskinson'ın gözbebeği Cardano (ADA), yeni bir rekor kırdı. Ethereum katili olarak anılan...