Bitcoin (BTC) ABD Bitcoin'i Yasaklayacak Mı? En Yetkili İsim Konuştu

ABD Bitcoin’i Yasaklayacak Mı? En Yetkili İsim Konuştu

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, herkesin beklediği soruyu yanıtladı.

Takip et blank

Kripto para birimlerinin yasaklanması söz konusu olduğu zaman akla hiçbir zaman Afrika ülkeleri veya farklı kıtadan farklı ülkeler gelmez. Akla gelen ilk ülke her zaman ABD olmakta ve ABD’nin kripto para yasakları uygulayıp uygulamayacağı konusunda farklı görüşler ortaya atılmakta.

ABD’de son günlerde bazı siyasilerin sunduğu taslak yasa tasarısında CBDC ile ilgili bazı kısıtlamalar istemeleri ve buna karşı bazı tepkilerin ortaya çıkması bu dönemde “kripto para birimleri yasaklanacak mı?” tartışmasını yeniden alevlendirdi.

Kimi yatırımcılar kripto para birimlerinin yasaklanıp yasaklanmayacağı hakkında olumlu düşündüğünü belirtti, kimi yatırımcılar ise kripto para birimlerinin yasaklanmasının önünde hiçbir engel olmayacağını düşündüklerini belirtti.

OCC’den Yasak Açıklaması

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, ABD’nin kripto para birimlerini yasaklamak gibi bir isteğinin bulunmadığını, tam tersine kripto para birimlerini küresel finans ve bankacılık sistemi ile uyumlu hale getirmek için büyük çaba harcadığını açıkladı.

Başkan Brooks, kripto para birimleri ile ilgili sorunların çözülerek sisteme entegre edilmesi halinde herhangi bir yasak uygulamanın doğru olmayacağı gibi bu yönde herhangi bir isteklerinin de olmadığını belirtti.

Trump Sonrasında Kripto Paralarla İlgili İyi Haberler Artacak!

ABD Başkanı Donald Trump’ın görevinin bitmesinden ardından kripto para birimleri ile ilgili çok iyi haberler duyulacağını ancak bunların neler olduğunu açıklamayacak olduğunu belirten Brooks’un bu açıklamaları yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto para birimleri ile ilgili yasal düzenlemeler yapıp yapmayacağı sorusunu yeniden gündeme getirdi.

ABD Başkanı Trump, kripto para birimlerinin düzenlenmesi yönünde bazı adımlar atmış olsa da direkt olarak bu adımlar kripto paralarla ilgili değildi. Daha çok kripto para birimi türev borsalarına yönelik adımlardı ve yeterli olmadı.

Başkan Biden’ın döneminde ise kripto para birimlerinin düzenlenmesi yönünde beklentiler bu dönemde oldukça fazla arttı. Yatırımcılar, ABD’nin kripto paraları düzenlemesi durumunda sonucun çok iyi olabileceğini ve 20 bin dolar rekorunun üzerinde daha yüksek rekorlar kırılabileceğini düşünüyorlar.

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, ayrıca açıklamalarında kripto para birimi piyasası ile ilgili “orası tehlikeli bir dünya” açıklamasında bulundu. Brooks, açıklamasında “kimse iletim ve ödeme teknolojilerini yasaklamayacak! Kimse Bitcoin’i yasaklamayacak!” dedi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin’in (BTC) Boğa Koşusunun Hangi Aşamasındayız?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 61.844 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatının özellikle 2020 yılının son aylarında başlayan bu rallisi...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...