Bitcoin (BTC) ABD Bitcoin'i Yasaklayacak Mı? En Yetkili İsim Konuştu

ABD Bitcoin’i Yasaklayacak Mı? En Yetkili İsim Konuştu

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, herkesin beklediği soruyu yanıtladı.

Takip et blank

Kripto para birimlerinin yasaklanması söz konusu olduğu zaman akla hiçbir zaman Afrika ülkeleri veya farklı kıtadan farklı ülkeler gelmez. Akla gelen ilk ülke her zaman ABD olmakta ve ABD’nin kripto para yasakları uygulayıp uygulamayacağı konusunda farklı görüşler ortaya atılmakta.

ABD’de son günlerde bazı siyasilerin sunduğu taslak yasa tasarısında CBDC ile ilgili bazı kısıtlamalar istemeleri ve buna karşı bazı tepkilerin ortaya çıkması bu dönemde “kripto para birimleri yasaklanacak mı?” tartışmasını yeniden alevlendirdi.

Kimi yatırımcılar kripto para birimlerinin yasaklanıp yasaklanmayacağı hakkında olumlu düşündüğünü belirtti, kimi yatırımcılar ise kripto para birimlerinin yasaklanmasının önünde hiçbir engel olmayacağını düşündüklerini belirtti.

OCC’den Yasak Açıklaması

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, ABD’nin kripto para birimlerini yasaklamak gibi bir isteğinin bulunmadığını, tam tersine kripto para birimlerini küresel finans ve bankacılık sistemi ile uyumlu hale getirmek için büyük çaba harcadığını açıkladı.

Başkan Brooks, kripto para birimleri ile ilgili sorunların çözülerek sisteme entegre edilmesi halinde herhangi bir yasak uygulamanın doğru olmayacağı gibi bu yönde herhangi bir isteklerinin de olmadığını belirtti.

Trump Sonrasında Kripto Paralarla İlgili İyi Haberler Artacak!

ABD Başkanı Donald Trump’ın görevinin bitmesinden ardından kripto para birimleri ile ilgili çok iyi haberler duyulacağını ancak bunların neler olduğunu açıklamayacak olduğunu belirten Brooks’un bu açıklamaları yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto para birimleri ile ilgili yasal düzenlemeler yapıp yapmayacağı sorusunu yeniden gündeme getirdi.

ABD Başkanı Trump, kripto para birimlerinin düzenlenmesi yönünde bazı adımlar atmış olsa da direkt olarak bu adımlar kripto paralarla ilgili değildi. Daha çok kripto para birimi türev borsalarına yönelik adımlardı ve yeterli olmadı.

Başkan Biden’ın döneminde ise kripto para birimlerinin düzenlenmesi yönünde beklentiler bu dönemde oldukça fazla arttı. Yatırımcılar, ABD’nin kripto paraları düzenlemesi durumunda sonucun çok iyi olabileceğini ve 20 bin dolar rekorunun üzerinde daha yüksek rekorlar kırılabileceğini düşünüyorlar.

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, ayrıca açıklamalarında kripto para birimi piyasası ile ilgili “orası tehlikeli bir dünya” açıklamasında bulundu. Brooks, açıklamasında “kimse iletim ve ödeme teknolojilerini yasaklamayacak! Kimse Bitcoin’i yasaklamayacak!” dedi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Milyon Dolarlık Varlık Yönetim Şirketi: XRP’yi Kaldırıyoruz

Amun olarak bilinen kripto para varlık şirketi 21Shares'in XRP'yi listelediği kripto para birimleri arasından kaldıracak olduğunu açıkladı. 21Shares, haberlerin yayınlanmasının ardından basına yaptığı açıklamada...

Kripto Para Yatırımcıları İçin İpuçları – Bunları Okumadan Yatırım Yapmayın

Kripto para piyasası diğer bütün piyasalara göre çok daha riskli olmakla beraber tahmini ve analizi oldukça zor olan bir piyasadır. Yatırımcılar anlaşılması zor olan...

Merakla Takip Ediliyordu: Bitcoin Piyasa Hacmi Rekor Kırdı!

Bitcoin bugün 28.377 dolara yükselerek tarihinin en güçlü rekorunu tazelemiş oldu. Ancak tek rekor kıran Bitcoin fiyatı değildi. Kripto para birimi piyasalarının toplam hacmi...

Bitcoin Fiyatı 28.000 Doları Aştı: Kısa Süren Yükselişin Ardından %6.5 Oranında Düştü!

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün tarihinde gördüğü en yüksek seviye olan 28 bin dolarlı seviyelere ulaştı. Yatırımcıların büyük kazanç elde ettiği ancak büyük balinaların ani...

Ripple CEO’su: SEC Kripto Paralara Saldırıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu - SEC - tarafından kendisi ve Ripple'a yönelik suçlamalar hakkında konuştu. Garlinghouse, kripto para...

Bu Kripto Paraya Dikkat: AAVE Bu Hafta Ralli Yapabilir!

Adını birçok kripto para yatırımcısının henüz duymadığı AAVE coin hızla yükselmeye devam ediyor. Bu hafta beklentiler çok büyük yükselişler olabileceği yönünde olmasına rağmen birçok...