AltcoinAB Yetkilisinden, Bitcoin Ve Kripto Para Açıklaması Geldi!

AB Yetkilisinden, Bitcoin Ve Kripto Para Açıklaması Geldi!

Kripto para düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Takip et blank

Kripto para birimleri her geçen gün benimsenme oranını artırmaya devam ediyor. Bu benimsenme ve kullanım oranlarında yaşanan artışlar ise devletlerinde ilgisini çekmişe benzemekte.

blank

Son günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para birimlerinin düzenlenmesi hakkında kritik adımlar atmıştı.

Seul’da düzenlenen Kore Blockchain Haftası’nda (KBW) ise Avrupa Komisyon yetkilisi Peter Kerstens’in kripto para birimlerinin düzenlenmesi hakkında açıklamalar yaptığı görüldü.

blank

Terra Luna faciasına değinen Kerstens, altcoin düzenlemelerinin yanı sıra ABD dolarına endeksli stablecoinler içinde bir çalışma yaptıklarını açıklıyor.

Artık stablecoinlerin MiCa yasası sayesinde çok daha şeffaf olacağını aktaran Avrupa Komisyon yetkilisi, bu ürünlerin kullanıcı odaklı olması için hamleler yaptıklarını vurgulamakta.

Avrupa Komisyon yetkilisi Peter Kerstens, Kore Blockchain Haftası’nda (KBW) kripto para düzenlemeleri hakkında şu sözleri aktardı:

“son zamanlarda Terra-LUNA’da olayında gördüğümüz gibi, insanların sistemi bir gecede yağmalamalarını veya herhangi bir başvuru olmaksızın iflas etmelerini istemiyoruz.”

“MiCA yasası, bu tür organizasyonların ve projelerin piyasaya girmesini engelliyor.”

MiCa‘nın yatırımcıları koruyacağını söyleyen Kerstens, olası beklenmedik durumlarda yatırımcıların iflas etmeyeceğini vurguluyor.

Her ne kadar şimdilik atılan adımlar olumlu gibi gözüküyor olsa da, ilerleyen süreçte hükümetlerin kripto para birimlerini daha çok kontrol etmek isteyecekleri tahmin edilmekte.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...