Altcoin2021 Yılında Takip Edilmesi Tavsiye Edilen Altcoinler Karşınızda!

2021 Yılında Takip Edilmesi Tavsiye Edilen Altcoinler Karşınızda!

Capital.com'un yayınladığı listede bakın hangi kripto paralar var...

Takip et blank

2019 yılı sonunda dünya ülkelerinde görülmeye başlanan ve 2020 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde de etkisi hızla hissedilen salgının, yaşantımızı keskin bir şekilde olumsuzluğa götürdüğü bir gerçek.

Covid’in getireceği zararların, asıl önümüzdeki yıllarda hissedileceği ve muhtemelen daha yeni başlayan bir ekonomik çöküşe doğru gideceğimiz değerlendirmelerine kamuoyunda sıklıkla rastlıyoruz. Salgının ortasında kripto para sektörü ise diğer sektörlerin aksine tarihinin en iyi zamanlarını geçiriyor.

Kripto para yatırımcılarının dikkati genel olarak her zaman Bitcoin’de olsa da daha düşük fiyatlı ve gelecekte parlayacak diğer kripto paraları arayıp portföylerine eklemek isteyenlerin sayısı da az değil. Buna yönelik kitleyi dikkate alan platform Capital.com, 2021 yılı içerisinde takip edilmesi gereken altcoinler listesi sıraladı.

Capital.com’un listesinde yer alan kripto para birimleri şu şekilde:

Ethereum (ETH)

Kripto para dünyasına kazandırıldığı ilk günden beri kripto sektörünün en büyük ikinci kripto para birimi olmuştur. Bundan dolayı yatırım gerçekleştirmek isteyen biri, altcoin listesi oluşturacak ise Ethereum’dan başlaması verimli bir adım olacaktır.

ETH, söz konusu olduğunda neredeyse bir numaralı kripto para birimi Bitcoin kadar bir büyüklüğe sahip olduğu için herkes tarafından bilinir. Ethereum 2.0 güncellemesi ile ETH’nin değerinin daha fazla artacağı tahmin ediliyor. Bu yılın başından beri %200’den fazla değer kazanan ETH yazım sırasında 2447 dolarlık fiyat ile işlem görüyor.

Cardano (ADA)

2021 yılında yatırım yapılabilecek beş altcoin sıralamasında Ethereum’un baş rakiplerinden olan Cardano’da (ADA) var. Cardano uzun zamandır uykuda gibi görünen bir kripto para birimi olsa da ADA ve geliştiricilerini az çok bilenler, projenin içerisinde bulunan ekibin blok zincirinde devrim oluşturabilecek ve onu teknolojik bir sanat eserine dönüştürebilecek yeni güncellemeler üzerinde çalıştığını biliyorlar.

Cardano, yarı bitmiş bir ürünü piyasaya sürmek ve ardından sorunları çözmek için yıllar harcamak yerine işleri yavaşça yapıp kapsamlı işler çıkarmayı amaçlıyor. Yakın zamanda Cardano yöneticileri tarafından yayınlanan güncellemeler ile Cardano, fiyat ve sıralamada yükselmeye başladı. ADA güncel olarak 1,47 dolarlık fiyat ile işlem görüyor.

Binance Coin (BNB)

BNB, Binance borsasının kripto para birimidir. Dünyadaki yan kuruluş borsalarını, Binance Launchpad gibi çeşitli platformları ve daha fazlasını içeren tüm ekosistemi için yakıt görevi görmektedir. Binance Coin, son 12 ay içerisinde 30 dolardan 630 dolarında üstünde  inanılmaz fiyat artışları gördü. Yalnızca geçen hafta içinde yüzde 42 değer kazandı.

BNB, Binance ile birlikte büyüyor ve borsa, ikinci blok zinciri Binance Smart Chain’i başlattığından beri BNB, DeFi ekosisteminde de büyük bir kullanım elde etti. Binance Coin güncel olarak piyasalarda 550 dolarlık fiyat bandında işlem görmekte.

Uniswap (UNI)

Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası olan Uniswap’in UNI’si, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi listesine ulaşan ilk yerel DeFi tokeni olarak biliniyor. Şu anda 37 dolarlık bir fiyat ve 19,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile sekizinci en büyük kripto para birimi olarak karşımızda. UNI, son 24 saat içerisinde yüzde 10 değerinde bir büyüme yaşadı.

Dogecoin (DOGE)

Listede, 2013 yılında kendini çok fazla ciddiye alan kripto para dünyası ile dalga geçmek amacıyla kurulan Dogecoin’de yer alıyor. Kurulduğu ve piyasada yer aldığı yıllarda teknoloji meraklıları ve siber suçlular tarafından kullanımı çok fazla tercih edildi.

Muhtemelen DOGE’yi ortaya çıkaranlar bile bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemişlerdir. Dogecoin, yıllarca kripto para piyasalarında tutunmayı başardı ve 2021 yılının başında patlama yaşadı. Bu patlamanın asıl sebebi ise herkesin yakından tanıdığı Tesla Motors ve SpaceX’in sahibi Elon Musk.

Musk’ın kripto para piyasasına dahil olması ve sürekli DOGE ile ilgili tweet atması DOGE’nin zirve yolculuğunun baş sebebi oldu. Dogecoin güncel olarak 0,12 dolarlık fiyat ile işlem görüyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Ünlü CEO, Dipten Alım Sinyalini Verdi: Milyonlarca Dolarlık BTC ve ETH Aldı

TRON CEO'su Justin Sun, bugün belki de en önemli gelişmelerden birisi ile anılıyor. Kripto para piyasasının tepetaklak olduğu ve Bitcoin (BTC) başta olmak üzere...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...