Altcoin 2021 Yılında Takip Edilmesi Tavsiye Edilen Altcoinler Karşınızda!

2021 Yılında Takip Edilmesi Tavsiye Edilen Altcoinler Karşınızda!

Capital.com'un yayınladığı listede bakın hangi kripto paralar var...

Takip et blank

2019 yılı sonunda dünya ülkelerinde görülmeye başlanan ve 2020 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde de etkisi hızla hissedilen salgının, yaşantımızı keskin bir şekilde olumsuzluğa götürdüğü bir gerçek.

Covid’in getireceği zararların, asıl önümüzdeki yıllarda hissedileceği ve muhtemelen daha yeni başlayan bir ekonomik çöküşe doğru gideceğimiz değerlendirmelerine kamuoyunda sıklıkla rastlıyoruz. Salgının ortasında kripto para sektörü ise diğer sektörlerin aksine tarihinin en iyi zamanlarını geçiriyor.

Kripto para yatırımcılarının dikkati genel olarak her zaman Bitcoin’de olsa da daha düşük fiyatlı ve gelecekte parlayacak diğer kripto paraları arayıp portföylerine eklemek isteyenlerin sayısı da az değil. Buna yönelik kitleyi dikkate alan platform Capital.com, 2021 yılı içerisinde takip edilmesi gereken altcoinler listesi sıraladı.

Capital.com’un listesinde yer alan kripto para birimleri şu şekilde:

Ethereum (ETH)

Kripto para dünyasına kazandırıldığı ilk günden beri kripto sektörünün en büyük ikinci kripto para birimi olmuştur. Bundan dolayı yatırım gerçekleştirmek isteyen biri, altcoin listesi oluşturacak ise Ethereum’dan başlaması verimli bir adım olacaktır.

ETH, söz konusu olduğunda neredeyse bir numaralı kripto para birimi Bitcoin kadar bir büyüklüğe sahip olduğu için herkes tarafından bilinir. Ethereum 2.0 güncellemesi ile ETH’nin değerinin daha fazla artacağı tahmin ediliyor. Bu yılın başından beri %200’den fazla değer kazanan ETH yazım sırasında 2447 dolarlık fiyat ile işlem görüyor.

Cardano (ADA)

2021 yılında yatırım yapılabilecek beş altcoin sıralamasında Ethereum’un baş rakiplerinden olan Cardano’da (ADA) var. Cardano uzun zamandır uykuda gibi görünen bir kripto para birimi olsa da ADA ve geliştiricilerini az çok bilenler, projenin içerisinde bulunan ekibin blok zincirinde devrim oluşturabilecek ve onu teknolojik bir sanat eserine dönüştürebilecek yeni güncellemeler üzerinde çalıştığını biliyorlar.

Cardano, yarı bitmiş bir ürünü piyasaya sürmek ve ardından sorunları çözmek için yıllar harcamak yerine işleri yavaşça yapıp kapsamlı işler çıkarmayı amaçlıyor. Yakın zamanda Cardano yöneticileri tarafından yayınlanan güncellemeler ile Cardano, fiyat ve sıralamada yükselmeye başladı. ADA güncel olarak 1,47 dolarlık fiyat ile işlem görüyor.

Binance Coin (BNB)

BNB, Binance borsasının kripto para birimidir. Dünyadaki yan kuruluş borsalarını, Binance Launchpad gibi çeşitli platformları ve daha fazlasını içeren tüm ekosistemi için yakıt görevi görmektedir. Binance Coin, son 12 ay içerisinde 30 dolardan 630 dolarında üstünde  inanılmaz fiyat artışları gördü. Yalnızca geçen hafta içinde yüzde 42 değer kazandı.

BNB, Binance ile birlikte büyüyor ve borsa, ikinci blok zinciri Binance Smart Chain’i başlattığından beri BNB, DeFi ekosisteminde de büyük bir kullanım elde etti. Binance Coin güncel olarak piyasalarda 550 dolarlık fiyat bandında işlem görmekte.

Uniswap (UNI)

Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası olan Uniswap’in UNI’si, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi listesine ulaşan ilk yerel DeFi tokeni olarak biliniyor. Şu anda 37 dolarlık bir fiyat ve 19,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile sekizinci en büyük kripto para birimi olarak karşımızda. UNI, son 24 saat içerisinde yüzde 10 değerinde bir büyüme yaşadı.

Dogecoin (DOGE)

Listede, 2013 yılında kendini çok fazla ciddiye alan kripto para dünyası ile dalga geçmek amacıyla kurulan Dogecoin’de yer alıyor. Kurulduğu ve piyasada yer aldığı yıllarda teknoloji meraklıları ve siber suçlular tarafından kullanımı çok fazla tercih edildi.

Muhtemelen DOGE’yi ortaya çıkaranlar bile bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemişlerdir. Dogecoin, yıllarca kripto para piyasalarında tutunmayı başardı ve 2021 yılının başında patlama yaşadı. Bu patlamanın asıl sebebi ise herkesin yakından tanıdığı Tesla Motors ve SpaceX’in sahibi Elon Musk.

Musk’ın kripto para piyasasına dahil olması ve sürekli DOGE ile ilgili tweet atması DOGE’nin zirve yolculuğunun baş sebebi oldu. Dogecoin güncel olarak 0,12 dolarlık fiyat ile işlem görüyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

XRP İçin Her Şey Tersine Döndü: Bir Borsa Daha Listeledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple'a açılan menkul kıymet davası, Ripple ve XRP lehine devam ediyor. Phemex, XRP'yi Yeniden Listeledi XRP'ye yönelik açılan...

Ripple’da (XRP) Yükseliş Beklentisi Arttı! – XRP Fiyat Analizi

Kripto para piyasasının yatırımcılarını süründüren coinleri arasında bulunan ve coinmarketcapte 62 milyar dolar piyasa değeriyle 4. sırada yer alan Ripple (XRP), yayın saati itibariyle...

Ripple (XRP) İçin Dava Sonrasındaki Süreç Belli Oldu: Ünlü CEO Açıkladı

ABD merkezli blockchain devi Ripple'ın şu an yaşadığı en büyük sıkıntı, ABD'de kendisine karşı açılan dava olarak biliniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’den (BTC) Sonra Topladıkları Kripto Para Belli Oldu

Kurumların yüklü şekilde Bitcoin (BTC) alımı, lider kripto para biriminin 1 senede 3.700 dolardan 65.000 dolara kadar yükselmesini sağladı. MicroStrategy ile başlayan sürece Tesla...

Düşüşe Geçen Dogecoin’e (DOGE) Elon Musk Müdahalesi!

Halkın kripto para birimi olarak da öne çıkan Dogecoin (DOGE), son 10 günlük sürede 0,45 dolardan 0,20 dolara kadar gerileyerek %50'dan fazla düşüş yaşadı....

Ripple CEO’sundan XRP Davası İle İlgili Yeni Açıklama

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple'a açılan menkul kıymet davası, tüm hızıyla devam ediyor. Ripple ve SEC, kozlarını paylaşmak üzere 30...