Altcoin2021 Yılında Bitcoin ve Birçok Altcoin Wall Street'e Giriş Yapıyor!

2021 Yılında Bitcoin ve Birçok Altcoin Wall Street’e Giriş Yapıyor!

Kripto paralara kurumsal yatırımcı akını devam ediyor.

Takip et blank

S&P Dow Jones Indices önümüzdeki yılda kripto paralara verecekleri önemin artacağını ve kripto para endekslerini başlatacağını duyurdu.

S&P Dow Jones Indices 4 Aralık günü gerçekleştirdiği basın toplantısında Bitcoin ve kripto paraları yeni bir varlık sınıfı olarak tanımladı.

Kripto Para Endeksleri Wall Street’e Geliyor

Bitcoin ve 550’ye aşkın altcoin endeksleri Wall Street’te işleme açılıyor. Bu konuyla ilgili ABD’nin Lukka şirketi ile anlaşma sağlandığını açıklandı.

S&P DJI Küresel İnovasyon ve Strateji Başkanı Peter Roffman:“Bitcoin ve altcoin gibi dijital paraların hızla yükselen bir varlık sınıfı haline gelmesiyle birlikte merkeziyetsiz, güvenilir ve yatırımcı dostu endeksler için zamanın geldiğini düşünüyoruz” diye açıkladı.

“Bu yeni sektöre daha fazla şeffaflık sağlamak için dijital varlık veri hizmetlerinde ön saflarda yer alan Lukka ile çalışacağımız için heyecanlıyız.”

blank

Bitcoin ve altcoinlere kurumsal akın devam ediyor. S&P Dow Jones Indices’te bu kervana katıldı. Önümüzdeki günlerde kripto paraların dünyaya tanınırlığını önemli derece artıracak olan bu projeyi yatırımcılar dört gözle takip ediyor.

Lukka CEO’su Robert Materazzi, “S&P DJI ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık , kripto para ekosistemi ve geleneksel finans hizmetleri arasında köprü kuran bir başka dönüm noktasıdır” diye belirtti ve ekledi.

“Hızla olgunlaşan bir sektörde S&P DJI gibi son derece saygın markalar ile çalışırken kurumsal standartlar oluşturmak büyük öneme sahiptir. Lukka, S&P DJI ile iş birliği yaparak inovasyonu ilerletmekten dolayı heyecan duyuyor.”

Yapılan açıklamalarda Bitcoin dışında hangi altcoinlerin dahil edileceği ve nasıl bir ekosistem oluşturulacağı belirtilmedi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...