Altcoin2021 Yılında Bitcoin ve Birçok Altcoin Wall Street'e Giriş Yapıyor!

2021 Yılında Bitcoin ve Birçok Altcoin Wall Street’e Giriş Yapıyor!

Kripto paralara kurumsal yatırımcı akını devam ediyor.

Takip et blank

S&P Dow Jones Indices önümüzdeki yılda kripto paralara verecekleri önemin artacağını ve kripto para endekslerini başlatacağını duyurdu.

blank

S&P Dow Jones Indices 4 Aralık günü gerçekleştirdiği basın toplantısında Bitcoin ve kripto paraları yeni bir varlık sınıfı olarak tanımladı.

Kripto Para Endeksleri Wall Street’e Geliyor

Bitcoin ve 550’ye aşkın altcoin endeksleri Wall Street’te işleme açılıyor. Bu konuyla ilgili ABD’nin Lukka şirketi ile anlaşma sağlandığını açıklandı.

blank

S&P DJI Küresel İnovasyon ve Strateji Başkanı Peter Roffman:“Bitcoin ve altcoin gibi dijital paraların hızla yükselen bir varlık sınıfı haline gelmesiyle birlikte merkeziyetsiz, güvenilir ve yatırımcı dostu endeksler için zamanın geldiğini düşünüyoruz” diye açıkladı.

“Bu yeni sektöre daha fazla şeffaflık sağlamak için dijital varlık veri hizmetlerinde ön saflarda yer alan Lukka ile çalışacağımız için heyecanlıyız.”

blank

Bitcoin ve altcoinlere kurumsal akın devam ediyor. S&P Dow Jones Indices’te bu kervana katıldı. Önümüzdeki günlerde kripto paraların dünyaya tanınırlığını önemli derece artıracak olan bu projeyi yatırımcılar dört gözle takip ediyor.

Lukka CEO’su Robert Materazzi, “S&P DJI ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık , kripto para ekosistemi ve geleneksel finans hizmetleri arasında köprü kuran bir başka dönüm noktasıdır” diye belirtti ve ekledi.

“Hızla olgunlaşan bir sektörde S&P DJI gibi son derece saygın markalar ile çalışırken kurumsal standartlar oluşturmak büyük öneme sahiptir. Lukka, S&P DJI ile iş birliği yaparak inovasyonu ilerletmekten dolayı heyecan duyuyor.”

Yapılan açıklamalarda Bitcoin dışında hangi altcoinlerin dahil edileceği ve nasıl bir ekosistem oluşturulacağı belirtilmedi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’in Müjdesi, Bu Altcoin’i Uçurdu!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, yaptığı duyurular ile sektörü yönlendirmeye devam ediyor. Popüler borsa bugün itibariyle Türk kripto para...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Üyesi, 2 Ayda Kaç Puan Faiz Artırılacak Açıkladı!

Amerikan Merkez Bankası (FED) üyelerinin son günlerde gerçekleştirdiği açıklamalar, finans piyasalarının hareketleri üzerinde oldukça etkili olduğu yatırımcıların dikkatini çekmekte. Bugün itibariyle her ne kadar birçok...

Kahin Analist: “Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Düşecek”!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir analist olan Crypto Capo, 2022 yılında yaptığı tahminlerle ön plana çıkıyor. Bitcoin'de yaşanan çöküş serüveninde milimetrik tahminler...

Avrupa Birliğinden, Bitcoin’e (BTC) Kötü Haber!

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi son yılların en büyük gelişmelerinden bir tanesi olduğu biliniyor. Bu işgalin başlamasının ardından piyasalarda devasa bir çöküş başlamış ve lider...

Bugün Bitcoin’de, FED Üyeleri ve Başkan Powell’ın Konuşması Takip Edilecek!

Bu haftaya Amerikan Merkez Bankasının (FED) damga vuracağı biliniyordu. Dün itibariyle yapılan açıklamalar sonrasında sert bir şekilde değer kaybeden lider kripto para birimi Bitcoin...

Son Dakika: Bitcoin Borsası FTX, Bu Altcoin’i Listeliyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan FTX, geçtiğimiz dakikalarda Twitter hesabı üzerinden kritik bir duyuru paylaştı. Yeni bir altcoin listelemesi gerçekleştiren...