Altcoin 2021 Yılında Bitcoin ve Birçok Altcoin Wall Street'e Giriş Yapıyor!

2021 Yılında Bitcoin ve Birçok Altcoin Wall Street’e Giriş Yapıyor!

Kripto paralara kurumsal yatırımcı akını devam ediyor.

Takip et blank

S&P Dow Jones Indices önümüzdeki yılda kripto paralara verecekleri önemin artacağını ve kripto para endekslerini başlatacağını duyurdu.

S&P Dow Jones Indices 4 Aralık günü gerçekleştirdiği basın toplantısında Bitcoin ve kripto paraları yeni bir varlık sınıfı olarak tanımladı.

Kripto Para Endeksleri Wall Street’e Geliyor

Bitcoin ve 550’ye aşkın altcoin endeksleri Wall Street’te işleme açılıyor. Bu konuyla ilgili ABD’nin Lukka şirketi ile anlaşma sağlandığını açıklandı.

S&P DJI Küresel İnovasyon ve Strateji Başkanı Peter Roffman:“Bitcoin ve altcoin gibi dijital paraların hızla yükselen bir varlık sınıfı haline gelmesiyle birlikte merkeziyetsiz, güvenilir ve yatırımcı dostu endeksler için zamanın geldiğini düşünüyoruz” diye açıkladı.

“Bu yeni sektöre daha fazla şeffaflık sağlamak için dijital varlık veri hizmetlerinde ön saflarda yer alan Lukka ile çalışacağımız için heyecanlıyız.”

blank

Bitcoin ve altcoinlere kurumsal akın devam ediyor. S&P Dow Jones Indices’te bu kervana katıldı. Önümüzdeki günlerde kripto paraların dünyaya tanınırlığını önemli derece artıracak olan bu projeyi yatırımcılar dört gözle takip ediyor.

Lukka CEO’su Robert Materazzi, “S&P DJI ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık , kripto para ekosistemi ve geleneksel finans hizmetleri arasında köprü kuran bir başka dönüm noktasıdır” diye belirtti ve ekledi.

“Hızla olgunlaşan bir sektörde S&P DJI gibi son derece saygın markalar ile çalışırken kurumsal standartlar oluşturmak büyük öneme sahiptir. Lukka, S&P DJI ile iş birliği yaparak inovasyonu ilerletmekten dolayı heyecan duyuyor.”

Yapılan açıklamalarda Bitcoin dışında hangi altcoinlerin dahil edileceği ve nasıl bir ekosistem oluşturulacağı belirtilmedi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Milyon Dolarlık Varlık Yönetim Şirketi: XRP’yi Kaldırıyoruz

Amun olarak bilinen kripto para varlık şirketi 21Shares'in XRP'yi listelediği kripto para birimleri arasından kaldıracak olduğunu açıkladı. 21Shares, haberlerin yayınlanmasının ardından basına yaptığı açıklamada...

Kripto Para Yatırımcıları İçin İpuçları – Bunları Okumadan Yatırım Yapmayın

Kripto para piyasası diğer bütün piyasalara göre çok daha riskli olmakla beraber tahmini ve analizi oldukça zor olan bir piyasadır. Yatırımcılar anlaşılması zor olan...

Merakla Takip Ediliyordu: Bitcoin Piyasa Hacmi Rekor Kırdı!

Bitcoin bugün 28.377 dolara yükselerek tarihinin en güçlü rekorunu tazelemiş oldu. Ancak tek rekor kıran Bitcoin fiyatı değildi. Kripto para birimi piyasalarının toplam hacmi...

Bitcoin Fiyatı 28.000 Doları Aştı: Kısa Süren Yükselişin Ardından %6.5 Oranında Düştü!

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün tarihinde gördüğü en yüksek seviye olan 28 bin dolarlı seviyelere ulaştı. Yatırımcıların büyük kazanç elde ettiği ancak büyük balinaların ani...

Ripple CEO’su: SEC Kripto Paralara Saldırıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu - SEC - tarafından kendisi ve Ripple'a yönelik suçlamalar hakkında konuştu. Garlinghouse, kripto para...

Bu Kripto Paraya Dikkat: AAVE Bu Hafta Ralli Yapabilir!

Adını birçok kripto para yatırımcısının henüz duymadığı AAVE coin hızla yükselmeye devam ediyor. Bu hafta beklentiler çok büyük yükselişler olabileceği yönünde olmasına rağmen birçok...