Altcoin 2021 Yılında Bitcoin ve Birçok Altcoin Wall Street'e Giriş Yapıyor!

2021 Yılında Bitcoin ve Birçok Altcoin Wall Street’e Giriş Yapıyor!

Kripto paralara kurumsal yatırımcı akını devam ediyor.

Takip et blank

S&P Dow Jones Indices önümüzdeki yılda kripto paralara verecekleri önemin artacağını ve kripto para endekslerini başlatacağını duyurdu.

S&P Dow Jones Indices 4 Aralık günü gerçekleştirdiği basın toplantısında Bitcoin ve kripto paraları yeni bir varlık sınıfı olarak tanımladı.

Kripto Para Endeksleri Wall Street’e Geliyor

Bitcoin ve 550’ye aşkın altcoin endeksleri Wall Street’te işleme açılıyor. Bu konuyla ilgili ABD’nin Lukka şirketi ile anlaşma sağlandığını açıklandı.

S&P DJI Küresel İnovasyon ve Strateji Başkanı Peter Roffman:“Bitcoin ve altcoin gibi dijital paraların hızla yükselen bir varlık sınıfı haline gelmesiyle birlikte merkeziyetsiz, güvenilir ve yatırımcı dostu endeksler için zamanın geldiğini düşünüyoruz” diye açıkladı.

“Bu yeni sektöre daha fazla şeffaflık sağlamak için dijital varlık veri hizmetlerinde ön saflarda yer alan Lukka ile çalışacağımız için heyecanlıyız.”

blank

Bitcoin ve altcoinlere kurumsal akın devam ediyor. S&P Dow Jones Indices’te bu kervana katıldı. Önümüzdeki günlerde kripto paraların dünyaya tanınırlığını önemli derece artıracak olan bu projeyi yatırımcılar dört gözle takip ediyor.

Lukka CEO’su Robert Materazzi, “S&P DJI ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık , kripto para ekosistemi ve geleneksel finans hizmetleri arasında köprü kuran bir başka dönüm noktasıdır” diye belirtti ve ekledi.

“Hızla olgunlaşan bir sektörde S&P DJI gibi son derece saygın markalar ile çalışırken kurumsal standartlar oluşturmak büyük öneme sahiptir. Lukka, S&P DJI ile iş birliği yaparak inovasyonu ilerletmekten dolayı heyecan duyuyor.”

Yapılan açıklamalarda Bitcoin dışında hangi altcoinlerin dahil edileceği ve nasıl bir ekosistem oluşturulacağı belirtilmedi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin’in (BTC) Boğa Koşusunun Hangi Aşamasındayız?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 61.844 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatının özellikle 2020 yılının son aylarında başlayan bu rallisi...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...